Skip links

Specialist Resurse Umane

Descrierea generală a funcției: specialistul resurse umane, asigură toate  activitațile legate de întocmirea și gestionarea documentelor de evidență a personalului din cadrul companiilor-clienți, în conformitate cu politicile acestora și cu legislația în vigoare.

Responsabilităţi de bază:
·         Perfectarea procedurilor privind relațiile de muncă (angajare, încetare a contractului individual de munca, de sancționare, premiere, modificare a condițiilor contractuale, diferite tipuri de concedii, etc.) în conformitate cu solicitările parvenite la zi.
·         Asigurarea evidenţei curente în registrele privind personalul.
·         Gestionarea dosarelor personale ale angajaților.
·         Asigurarea unei bune evidențe a carnetelor de muncă.
·         Întocmirea tabelelor de pontaj.
·         Prezentarea rapoartelor solicitate.
·         Deplasarea periodică la companiile clienţi pentru monitorizarea corectitudinii administrării actelor personalului.
·         Participarea la elaborarea procedurilor și regulamentelor de motivare, ordine interna, de trecere a perioadei de proba, etc.

Cerințe de bază:
·         Studii superioare, în domeniul jurisprudenței – va constitui avantaj;
·         Experienţă la un post similar min. 2 ani;
·         Cunoştinţe temeinice ale legislaţiei muncii;
·         Competente de aplicare a legislaţiei muncii şi de găsire a soluţiilor la situaţii complexe;
·         Abilități foarte bune de operare în programul Excel;
·         Cunoaşterea limbilor româna, rusa și engleza  (atît scris cît şi vorbit);
·         Responsabilitate, capacitate de concentrare şi atenţie distributivă bine dezvoltate;
·         Rezistenţă la stres.

Oferta companiei:
• Salariu fix + bonus de performanță;
• Instruire și traininguri în domeniu (participare gratuită la trainingurile companiei HR PORTAL);
• Oficiu în centrul orasului.
• Echipa de profesioniști în domeniul HR.

Detalii despre salarizare, alte condiții specifice vor fi oferite în cadrul interviului de selecție.

Tipurile locului de muncă: Deplin Independent Parțial

Aplicați pentru această poziție

Allowed Type(s): .pdf, .doc, .docx, .rtf